Created: 07 Қыркүйек 2022
31

«Алтын қазына» көркем және сәндік-қолданбалы өнер бойынша балалар шығармашылығының аудандық көрме- байқауының хабарламасы

«Алтын қазына» көркем және сәндік-қолданбалы өнер бойынша балалар шығармашылығының аудандық көрме- байқауының хабарламасы

 

Аудандық оқушылар үйінде 2022 жылдың 2 қыркүйек күні «Алтын қазына» көркем және сәндік-қолданбалы өнер бойынша балалар шығармашылығының аудандық көрме- байқауы қашықтан өткізілді.  Көрме-байқауға Абай, Ақкөл, Әуезов, Бегалиев, Алтынсарин атындағы жалпы орта мектептері мен аудандық оқушылар үйінен 12 оқушының жұмысы қатысты.

Тоқыма бұйымдарын дайындау: гобелен, кестелеу, батик, киіз басу,

құрақ пластикасы номинациясы бойынша:

І орын – Фазыл Нұрай, Ақкөл жалпы орта мектебі, жетекшісі: Жұмашева Фарида;

ІІ орын- Амантай Інжу Нұрболатқызы, Бегалиев атындағы жалпы орта мектебі, жетекшісі: Казимова Гульзада;

ІІІ орын- Габдилкаким Арайлым, аудандық оқушылар үйі «Сәндік қолөнер» үйірмесі, жетекшісі: Рысқалиева Ғалия;

ІІІ орын- Қайырғали Эльмира, Әуезов атындағы жалпы орта мектебі, жетекшісі: Рысқалиева Ғалия.

                  Ағашты, сүйекті, теріні көркемдеп өңдеу: көлемді және тегіс кесу,

ағашқа сәндеп жазу, қайың қабығынан жасалған бұйымдар,

инкрустация (сүйек, металл, ағаш) номинациясы бойынша:

І орын – Жанғабыл Ерасыл, Бегалиев атындағы жалпы орта мектебі, жетекшісі: Садыков Жаскадыр;

ІІ орын- Камеденова Айжан, Абай атындағы жалпы орта мектебі, жетекшісі: Калидуллина Нурия.

                 Шыныны көркемдеп өңдеу: витраж номинациясы бойынша:

І орын – Мустахимова Сұлушаш, Абай атындағы жалпы орта мектебі, жетекшісі: Конысова Бахытгүл;

                  Металды көркемдеп өңдеу: зергерлік бұйымдар, шағын формалардың мүсіні, бедер салу, соғу; ағаштан, тастан, саздан (қыш саз), сабан, тоқымадан шағын формадағы мүсіндерді жасау номинациясы бойынша:

І орын – Қадыржан Кәусар, Ақкөл жалпы орта мектебі, жетекшісі: Кадыргалиева Нургул.

                  Ұлттық ою-өрнегі бар халықтық киімдерінің үлгісін жасау

номинациясы бойынша:

І орын- Сапарова Еркежан, Құрманғазы аудандық оқушылар үйі «Асыл мұра» қолөнер үйірмесі, жетекшісі: Каржауова Ардак;

ІІ орын- Хамитова Сабина, Абай атындағы жалпы орта мектебі, жетекшісі: Конысова Бахытгүл.

                 Қағаздан бұйымдар жасау: оригами, аппликация, квиллинг,

папье-маше номинациясы бойынша:

І орын- Мансур Магауяев, Алтынсарин атындағы жалпы орта мектебі, жетекшісі: Ризуанова Лариса.

ІІ орын- Боханова Дана, Абай атындағы жалпы орта мектебі, жетекшісі: Калидулина Нурия. Аудандық байқаудан 1орын иегерлері облыстық  байқауға жолданданды. Облыстық байқауға жолданған жүлдегерлерімізге сәттілік тілейміз.